NOVA – uus pinnakate Rootsist

"Arvatavasti on see parim pinnakate turul," ütles Lindabplat AB müügijuht Per-Åke Lundqvist uue pinnakatte esitlusel.
"Rootsi Terasekontserni SSAB Tunnplat AB ja Lindab Steel AB  koostöö tulemusena on väljatöötatud pinnakate, mille omadustes on ühendatud kõigi seni turul tuntud pinnakatete tugevad küljed - pinnakate on väga hea kulumiskindluse, värvipüsivuse ja  korrosioonikindlusega, lisaks keskkonnasõbralik ja vajab minimaalset hooldust."

Pinnakate koosneb juba 25 aastat tuntud ja usaldusväärsetest komponentidest.
Pinnakate Nova on 50 mikroni paksune ja sisaldab muu hulgas polüakrüüli terakesi, mis tagavad pinnakatte väga hea töödeldavuse, kulumiskindluse ja mehhaaniliste kriimustuste taluvuse.

PINNAKATTE NOVA EELISED:

VAJAB MINIMAALSET HOOLDUST
Tänu  Nova koostisele on mustusel pinnakattele väga raske kinnituda. Pleki pinna peseb puhtaks vihm, eraldi regulaarset puhastust see pinnakate tavatingimustes ei vaja.
Samuti on plekki lihtne üle värvida, kui soovitakse teist värvitooni või kui mingil põhjusel kahjustunud pinnakate vajab värviparandusi. Ülevärvimiseks sobivad värvid on olemas kõigil värvitootjatel.

VÄRVIKINDLUS
Pinnakatte Nova värvikiht koosneb komponentidest, mis on olnud juba 25 aastat usaldusväärsed ning tuntud oma läike- ja värvipüsivuse poolest.
Värvipüsivust mõjutab oluliselt pinnakatte temperatuuritaluvus. Tumedas värvitoonis plekk-kattega katuse temperatuur võib meie kliimas suvisel ajal tõusta isegi 80 soojakraadini. Pinnakate Nova talub kuni 100-kraadilist temperatuuri. Samuti sisaldab Nova polüakrüüliterakesi, mis on kõige UV-stabiilsem olemasolev polümeer.

KORROSIOONIKINDLUS
Noval on traditsiooniliste pinnakatetega võrreldes kahekordse paksusega põhivärv, lisaks plastisoolikiht ning lähtuvalt standardist SS-EN-ISO 12944-2 vastab pinnakate Nova korrosioonikaitseklassi C4 nõuetele.

KULUMISKINDLUS
Pinnakatte Nova koostises olevad kõvad ja kulumisele vastupidavad polüakrüüliterad ulatuvad värvikihist pisut välja ja tagavad täiesti sileda pinnakattega võrreldes parema kulumiskindluse. Lisaks parandab pinnakatte koostis oluliselt pleki töödeldavust – paindlik pinnakate talub tugevaid paindeid, ümarvormimist ja pressimist ilma pragunemata.

KESKKONNASÕBRALIKKUS
Pinnakatte Nova komponente peetakse keskkonnasobivuse seisukohalt parimaiks, pinnakate ei erita mitte mingisuguseid tervist kahjustavaid aineid ei transpordi, ladustamise, töötlemise ega tootmise ajal.