KONDENSAATI SIDUV ALUSPIND

nondrip_mw.jpg

Profiilplekist soojustamata hoonetel (laod, terminalid, laudad, garaažid) on tihti üks ühine probleem - kondensatsioonivee tekkimine lagedel ja seintel.

Kondensatsioonivesi kahjustab kergesti ehitusmaterjale või muid sellistes hoonetes hoitavaid kaupu, see omakorda tekitab mõtetuid lisakulutusi.

Kondensatsioonivesi sadestub eelkõige juhul, kui laepinnad mingil põhjusel maha jahtuvad ja saavutavad ruumi siseõhust madalama temperatuuri. See võib toimuda igal aastaajal ja erinevates ilmastikuoludes. Suurema hoone puhul võib ööpäevas sadestuda mitu liitrit vett.

Selle probleemi ennetamiseks saab kõiki Lindabi poolt toodetavaid profiile tellida kondensaati siduva aluspinnaga NonDrip.

NonDrip-kate koosneb mineraalsest ainest, mis imab kondensatsioonivee tõhusalt ära. Kattekiht võib sisse imada rohkem kui 300 ml/m², mis enamikul juhtudest on piisav, et takistada kondensatsioonitilkade teket. NonDrip hoiab vee endas isegi kald- ja vertikaalpindadel.

Katte tõhusa toimimise eeldusteks on hea õhuvahetus ja katusekalle vähemalt 8º .

Niiskuse pidev lisandumine pinnasest või hoones toimuva tegevuse tagajärjel võib samuti kuivamisprotsessi häirida.

Nondrip-kattega plaadi servad ja otsad on alati mittepoorsed, et takistada vee sisseimemist hoone välispinnalt.

NonDrip kattematerjal on:

  • Heleda ja meeldiva sisepinnaga
  • Väiksema valguse peegeldumisega lagedelt ja seintelt
  • Teatava soojustava toimega, mis vähendab kondensatsioonivee sadestumist
  • Kiireima aurustumisega
  • Liigitatud mittepõlevaks materjaliks

 nondrip2_mw.jpg

Tänu oma ainulaadsele mikropoorsele pinnale imab NonDrip-kate tõhusalt ära kondensaatvee. Pealegi toimub NonDrip-katte puhul ka aurustumine tihtipeale kiiremini kui imendumine.